
Заплющ очі. Відчуй ногами підлогу. Глибоко й повільно вдихни через ніс, рахуючи до 3-х. Впусти повітря до самого низу легень. Тепер повільно видихни через рот, рахуючи до 6-ти. Повтори це мінімум 4 рази. Але якщо стане зле, зупинись.
Чому «Повільне дихання» фахівці рекомендують як базову вправу?
Стрес проявляє себе по-різному: тривожність, напруження чи фізичний дискомфорт — паморочиться в голові, бракує повітря. Повільне дихання допоможе опанувати себе в усіх цих ситуаціях.

Встань і підніми ногу. Активно потруси наче до підошви щось причепилося. При цьому спробуй розслабити цю ногу. Тепер так само потруси іншу. А потім — руки по черзі. Уявляй при цьому, що струшуєш весь негатив, який накопичено. Повтори вправу декілька разів.

Стисни руки міцно в кулаки. Наче це два камінчики. Потримай так секунд 7-10. Після цього розслаб їх на 15-20 секунд. Тепер так само напруж усе тіло. Ти — один великий камінчик. Через декілька секунд розслабся. Зверни увагу, чи не залишилися напруженими якісь окремі м’язи. Якщо так, зроби вправу конкретно з ними. А в кінці повністю розслабся. Спробуй відчути, як по всьому тілу розливається хвиля релаксу.
Буде простіше уникати саморуйнування, якщо ти визначиш свої цінності.
Як це зробити – читай на сайті у PDF-документі «Аптечка» від Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» за ініціативою Олена Зеленська: shorturl.at/bGKS2

Вам також може сподобатися
-
Місяць обізнаності про ментальне здоров’я: знайди свої сенси разом із «Ти як?»
-
Я – твоя прокрастинація й ось що я тобі скажу
-
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» ініційована Першою Леді Оленою Зеленською активно реалізується в Миколаївській області
-
Як приймати добрі слова, які адресують тобі?
-
Як говорити про цінності з дітьми?